Exuviance Professional

Exfoliacja chemiczna EXUVIANCE w zakresie zabiegów złuszczania Exuviance sięga do źródeł, wykorzystując wiedzę, doświadczenie i pozycję laboratorium NeoStrata - amerykańskiego pioniera w zakresie zastosowana alfahydroksykwasów do kompleksowej pielęgnacji medycznej skóry.

NeoStrata Prosystem, Peeling Rozświetlający (30% kwas cytrynowy)

Wykazują działanie przeciwstarzeniowe, przeciwfotostarzeniowe, złuszczające - normalizacja rogowacenia naskórka. Redukuje i rozjaśnia przebarwienia, rozświetlając skórę, wyrównuje koloryt. Działa ściągająco i oczyszczająco, silnie nawadniająco, zwiększa elastyczność skóry. Wykazuje korzystny wpływ na kolagen naczyń krwionośnych (stają się one mniej kruche, grubsze i elastyczne). Stymuluje produkcję pro-kolagenu i GAG w skórze: siarczanu chondroityny i kwasu hialuronowego. Normalizuje proliferację (namnażanie) keratynocytów. Może być stosowany na cienką i delikatną skórę wokół oczu.

NeoStrata Prosystem, Peeling Oczyszczający 30% (20% kwas migdałowy, 10% kwas cytrynowy)

Kwas cytrynowy wykazuje działanie synergistyczne z kwasem migdałowym - lepsze działanie nawilżające (badania dr Roberto Pelliccia z Instytutu Medicina Estetica, Rzym). Dzięki właściwościom lipofilowym kwasu migdałowego, idealny dla skór mieszanych i tłustych. Indukuje delikatną eksfoliację, sprzyja oczyszczaniu i zwężaniu porów. Rozświetla i wygładza skórę, działa rozjaśniająco na powierzchowne przebarwienia, ujednolica nierównomierny koloryt skóry. Wykazuje działanie antyseptyczne, bakteriobójcze. Stymuluje odnowę komórkową i syntezę kolagenu. 

NeoStrata Prosystem, Peeling Glikolowy 20% i 35% (wolne kwasy glikolowe 20% i 35%)

Peeling na bazie wolnego kwasu glikolowego, normalizuje proces rogowacenia naskórka, przyczyniając się do złuszczania nadmiernej warstwy rogowej. Pobudza procesy naprawcze, reguluje cykl odnowy komórkowej. Wpływa na równomierne rozłożenie ziaren melaniny wyrównując koloryt skóry. Na poziomie skóry właściwej intensywnie pobudza fibroblasty do syntezy elementów strukturalnych skóry, bezpośrednio oddziałując na jej jakość i grubość, co obserwujemy poprzez zmniejszenie głębokich i drobnych zmarszczek oraz poprawę napięcia jędrności skóry.

Exuviance Professional Clarifying Peel Booster (15% kwas migdałowy, 5% kwas glikolowy, 5% glukonolakton)

Peeling do skóry naczyniowej lub z trądzikiem różowatym.Złożony preparat do eksfoliacji, dzięki specjalnemu kompleksowi amfoterycznemu AHA/PHA szczególnie przydatny w terapii skór naczyniowych i z trądzikiem różowatym. Delikatnie złuszcza naskórek, sprzyja oczyszczaniu skóry i redukcji niedoskonałości (rozszerzone pory, szorstkość skóry, zmiany zapalne o różnej etiologii), intensywnie odświeża, wygładza i rewitalizuje. Stosowany regularnie w serii, redukuje rumień i zaczerwienienia, wpływając na trwałą poprawę jakości i gęstości skóry oraz włosowatych naczyń krwionośnych. Dzięki chelatującym właściwościom glukonolaktonu minimalizuje rumień naczyniowy i zapalny, zmniejsza widoczność teleangiektazji i pajączków, aktywnie eliminując ze skóry złogi hemosyderyny i likwidując jej sinofioletowy, niekorzystny, blady odcień. 

INSTYTUT MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
MED - PRAXIS
dr Lilianna Minkowska

Instytut Medycyny Estetycznej Med-Praxis
Instytut Medycyny Estetycznej Med-Praxis

ZAPRASZAMY

poniedziałek, środa, piątek: 8 - 15
wtorek, czwartek: 8 - 18

Instytut Medycyny Estetycznej Med-Praxis

ul. Mielczarskiego 7 / 38 
Warszawa